Google AdSense


Jak dělíme parfémy? Nejjednodušší dělení parfému je na mužský a ženský typ. Nejčastější složkou ženských parfémů jsou květiny. Květiny tvoří dnes největší a také primární složku většiny dostupných parfémů. Používají se růže, jasmín, levandule a mnoho dalších.

Z květinových vůní ( sub květinových vůní ) můžeme dále vyčlenit tyto sub druhy. Zelená ( Bvlgari, Chanel 19 ), květinová ovocná ( Baby Doll ), květinová woody ( Romance ).

Vůně orientální. Tento typ parfému ve vás má evokovat pocit tepla, slunce a Dálného východu. Hlavními složkami orientálních vůní je koření, pryskyřice a pižmo ( Royal Secret a Shalimar ). Tyto dále dělíme na kořeněné orientální vůně ( Opium ), orientální citrusové vůně ( BomBoms ), orientální květinové vůně ( Hugo woman ) a tzv.: orientální gurmán ( Angel, Casmir ).

Typ Chypre. Tento typ byl poprvé popsán firmou Francois Coty. Má původ na Kypru. Tento typ vůně obsahuje sladké a zemité komponenty jako třeba bergamot, patchouli, osmos a citrusy ( Paloma, Fendi a Femme )

Citrusové vůně. Citrusové vůně mají základ v citrusových plodech a jejich květech. Nejčastěji mandarinka, citron a pomeranč. Citrusový základ se používá nejčastěji u pánských vůní ( CK One, Jess)

Fougere neboli kapradiny označují svěží typ parfémů, dnes je pro tento typ parfému nejčastěji používáno označení Cool Water. Používají se nejčastěji složky jako tráva, borovice a byliny ( Bvlgari extréme, Safari ).