Google AdSense


  1. Před zahájením výrobního procesu je velmi důležité vybrat suroviny pro výrobu. Rostliny pro výrobu parfému se pěstují po celém světě a je velmi důležité odkud rostlina pochází. Živočišné složky parfémů se získávají z tuku zvířat. Pro výrobu parfému jsou nejdůležitější vonné oleje a ty se získávají destilací vodní parou, macerací a extrakcí.

  2. Destilace vodní parou: Směs rostlin se vloží do nádoby, kterou se volně nechá procházet pára. Ta je odváděna do systému skleněných trubic, kde se pára vysráží a zkapalní. Tak vzniká vonná voda.

Extrakce: Květy jsou umístěny do velkých sudů nebo nádrží a k nim se přidává benzen nebo petrolej. Květy se v rozpouštědle rozpustí a tím vznikne vazká voskovitá kapalina, která obsahuje olej. Tento olej se dále rozpouští v alkoholu. Kdo viděl film Parfém příběh vraha si na tento proces jistě velmi dobře vzpomene.

Macerace: Při této metodě jsou zahřívány tuky spolu s květy a tím dochází k uvolňování vonných silic do tuku. Stejně jako u extrakce se dále rozpouští v alkoholu

Lisování: Nejčastěji se lisují jádra a kúra citrusových plodů. Představme si tento postup jako základní postup při výrobě užitkových olejů. Semena, plody a kůra se lisují a tím vzniká olej.

  1. Po sesbírání a vytvoření vonných olejů přichází fáze spojování. Vonné oleje jsou spojovány dohromady a tím vytvářejí tu onu specifickou vůni. Jednotlivý parfém může obsahovat až 800 složek a někdy trvá i několik let dokud není kombinace parfému dokonalá. Poté je směs olejů smíchána s alkoholem. Poměr alkoholu v parfému se může výrazně lišit.

  2. Stárnutí parfému: Luxusní parfémy stárnou od několika měsíců až dokonce několik let. Po uležení je parfém kontrolován, aby se zjistilo zda bylo dosaženo požadované vůně.

  3. Každý parfém je složen ze tří částí, tak jak se vůně po sobě uvolňují. To znamená vrchol, střed a silný základ.